fbpx

El Puerto de Santa Maria'da İspanyolca

El Puerto de Santa Maria’da İspanyolca Kursu
El Puerto de Santa Maria

Sosyal Birleşim

El Puerto de Santa Maria Andalucia’da (Turkçe’si Andalusya) güney İspanyada  Costa de la Luz denizsahilinde yer aliyor. Bu köylük yer Cadiz’den ‘bahia’nın karşısında ve mükemmel Seville’den 1 saat ve 15 dakıka uzaklıkta. Costa del Sol ve Costa Brava’nın daha meşhur olduğuna rağmen, Costa de la Luz (‘Coast of Light’) henüz kuzey avrupanın turistlerin tarafindan işgal edilmedi ve deniz sahilerin en ideal yeri olan Costa de la Luz’da sadece ispanyol turistleri vardir, bunlarda El Puerto’nın kışlık 100.000 maxımumunu 300.000’e yükseltiyor. Bunun için El Puerto’da ispanyolcanızı ve otantik ispanyol kültür ve yaşam tarzından daha çok faydalanacağınız buna neden olanda ingiliz ve alman turistlerin tarafından ‘istila’ olmaması.

Haritayı Büyüt

Plaza de España

Plaza de España

Tarihi Puerto

El Puerto kültür ve tarihe sahip olan zengin bir köy. Odyssey of Homer efsanesine göre, Truva savaşından sonra Menestheus adlı olan bir yunan resmi Straits of Gibraltar’dan giden yolu alıp ve askerleriyle Gudalete River’e ulaşmalarıyla kurtuldular. Burda kuruldular ve ordaki limanına Menestheus’un Limanı adını verdiler. Fenike ve Romalılar El Puerto’ya kurulduktan sonra, Bu köy bir kaç yüzyıl içinde çok önemli Fas’a ait Alcantif (Tuz Limanı) adıyla bir limandı. Alfonso X of Castile bu limani fetih etti ve ismini Santa Maria del Puerto’ya değiştirdi. Christopher Columbus’ın El Puerto de Santa María’dan ikinci gezisi için yola çikti. Onun pilotu, Juan de la Cosa 1500 yılında El Puerto’da dünya haritasını resm etti (ilk harita ve New World’un deniz kenarı dahil).

Spanish Course in Cadiz

Sherry ve Flamenco’nın yurdu
Osborne Sherry

Osborne Sherry’nın yurdu

 

Bügün El Puerto plajlar, gastronomi, tarih ve kültüründen dolayı ünlü oldu ve İspanyol şiircisi Rafael Alberti’nın evi. Bu bölümde ‘corrida de torros’ (boğa yürüyüşü), Flamenco ve Sevillanas dansı renkli ritmlerin karışımından çingenece ve Kuzey Afrika’nın içerisinde bulunan müziklerden dolayı ünlü olmuştur. El Puerto’nın yakınında bulunan Jerez ve Sanlucar’da ispanyanın ünlü Sherry yapan üçünden biridir. Ve ‘Osborne’ black ilan panosunun evidir ve bu panolar ispanyanın yolların yanına yerleştirildiler.

El Puerto de Santa Maria: İspanyolca öğrenmek için bir Mücevher

El Puerto de Santa Maria sadece güzel bir köylük yeri değil, İspanyolcanı öğrenmek için ve İspanyolca kursun otantik ispanyol kültürün tecrübesini almak içinde  ideal bir yer. El Puerto’nın hakkında daha çok bilgiye  ihtiyacınız varsa bizim iletişim sayfamızda bizimle irtibata geçebilirsiniz ya El Puerto’da içerisinde ve etrafında  yapacak şeyler ve nasıl oraya ulaşabilirim sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz bu uzak olan hedefler için ucuz ve kolay. El Puerto de Santa Maria vıdeolarımızı izleyiniz ve bizim El Puerto de Santa Marıa’da İspanyolca kurslarımızın  sunduğumuz tam bilgilerine bakın. Ve bizim önceki öğrencilerimizin El Puerto testimonial ve SparkSpanish facebook sayfamızda bulunan yorumlarına bakın.

Konumu Google Maps’ta görebilirsiniz Ver mapa más grande.

Spark’ın öğretmenlerının çevrimiçi ispanyolca derslerimizi izleyiniz! Bize sunmak istediğiniz bir öğretici konunuz varsa bu adrese email gönderin: info@sparklanguages.com

Okuduğunuzu beğendiniz mi? Şimdi Yazılın.

Spark newsletter’e  yazılın ve en son haber, video. guncellemeleri ve daha çok zevkli şeyleri bizim tarafımızdan alın!

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: