fbpx

My w Sparku nie uważamy wcale, że jedynym hiszpańskim wartym nauki jest kastylijski czy hiszpański z Hiszpanii – ważniejsze jest to, aby uczeń był w stanie porozumieć się w języku hiszpańskim, czy jest to odmiana argentyńska, hiszpańska, meksykańska czy uniwersalny hiszpański. Jednakże to, że jesteśmy internacjonalistami nie oznacza, iż nie promujemy zalet Hiszpanii jako znakomitego miejsca do nauki hiszpańskiego z innych względów; wręcz przeciwnie –  kochamy Hiszpanię i chcemy dać innym szansę, aby skosztowali, jak pasjonujące jest życie w Hiszpanii, jej kultura, i oczywiście język.

Klimat Hiszpanii mówi sam za siebie, a El Puerto de Santa Maria leży na południu kraju, w Andaluzji, która jest jednym z miejsc objętych najlepszą pogodą w Hiszpanii. Również 3000 km hiszpańskiego wybrzeża i plaż jest oczywistym atutem naszego kraju, i jeśli pragniesz połączyć naukę hiszpańskiego z dobrą zabawą na plaży, na pewno Hiszpania, a szczególnie Andaluzja, stanowi świetny wybór. Jeśli jesteś wielbicielem zabytkowych budynków i pięknych miast, to znowu Hiszpania jest znakomitym wyborem ze swoimi wspaniałymi miastami, jak Sewilla (1 godzina i 15 minut od El Puerto), Salamanka i Toledo, nie wspominając już zachwycającej Barcelony Gaudiego, która oferuje podróżnikom szczególne atrakcje.

Cadiz, uważane za najstarsze miasto w Europie i mieszczące się na wąskim półwyspie, miejscami o szerokości jednego kilometra, także zachwyca odwiedzających, a ponieważ znajduje się zaraz naprzeciwko El Puerto de Santa Maria oddalone o 20 minut łodzią, jest idealnym miejscem na jednodniową wycieczkę.

Ukochane miasto Sparka, El Puerto de Santa Maria, również posiada swoją historyczną oprawę: „cien palacios” (100 pałaców) zbudowane na bogactwie międzykontynentalnego „handlu” między Hiszpanią i Ameryką, gotycką katedrę, średniowieczny kościół, jak i niezliczone Bodegi (piwniczki winne), dzięki którym należy ono razem z Jerez i Sanlucar do ‘Trójkąta Sherry’ oraz stało się miejscem narodzin słynnych statuetek czarnego byka Osborne, nieoficjalnego symbolu Hiszpanii.

W naszym rozumieniu, jednakże, Hiszpania najbardziej wyróżnia się jako wspaniałe miejsce do nauki hiszpańskiego dzięki swojej bogatej oraz szczególnie gorącej i energicznej kulturze. „Nikt nie umie bawić się tak, jak Hiszpanie” jest czymś, co, gwarantujemy, usłyszysz z ust wielu guiris (obcokrajowców mieszkających w Hiszpanii). W zdaniu tym „bawić się” nie odnosi się wyłącznie do życia nocnego – słowo to oznacza znacznie więcej. Istnieje takie powiedzenie: gdzie spotka się dwójka Hiszpanów, tam jest impreza – i to prawda, jeśli przez imprezę rozumie się ożywioną, towarzyską interakcję. Spotkanie z hiszpańskim znajomym na kawę może łatwo przerodzić się w huczne wydarzenie, uroczystość religijna może przeobrazić się w przyjęcie, a kolacja na mieście w hiszpańskim towarzystwie – cóż, to przygoda sama w sobie, którą trzeba przeżyć, aby zdać sobie sprawę, ile w niej uciechy i energii.

Prawdopodobnie najbardziej ożywioną częścią Hiszpanii, co potwierdzą różne przewodniki, jest Andaluzja.  Andaluzyjczycy znani są w Hiszpanii po pierwsze z wyluzowanego (ale nie leniwego) podejścia do życia, a po drugie ze swojej otwartości i hałaśliwości. Portuensi, jak zwani są mieszkańcy El Puerto de Santa Maria, są naszym zdaniem świetnym okazem tego, co jest wspaniałe w kulturze andaluzyjskiej; na pewno są oni jednymi z najbardziej żywiołowych ludzi, a El Puerto, upodobane również przez krajowych turystów, jest szczególnie gwarnym i pełnym życia miejscem.

Chciałbyś dowiedzieć się więcej o hiszpańskiej kulturze? Poczytaj u nas o Andaluzji oraz El Puerto de Santa Maria. Masz pytania odnośnie do lokalizacji? Zawsze możesz wysłać zapytanie lub zapytać naszego Asystenta Sparka online.  Czy ten tekst zainspirował Cię, aby uczyć się hiszpańskiego? Sprawdź informacje na temat naszych Kursów Języka Hiszpańskiego.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d