fbpx

Andalusya dünya ile iyi bir bağlantısı var ve El Puerto de Santa Maria‘ya gelmek İspanyaya geldikten sonra kolaydır. Bir kaç tane büyük havalimanları var (Jerez, Seville, Malaga) El Puerto’nın alanında.

Kullanışlı Linkler:

Aena: İspanyadaki her havalimanına giden uçuşları göre bilirsiniz. Havalimanın bağlantılarını görmek isterseniz “choose an aiport” seçin.
Renfe: Ulusal tren bağlantılar için (milli yollar için değildir). Dikkat edin ki El Puerto de Santa Maria ‘E’ ın değil ama ‘P’ ın altında listelendi.
Cercanias: Milli Tren Bağlantılar için, Bu da El Puerto de Santa Maria’ya giden Cadiz ilinden treni alırsanız.
El Puerto de Santa Maria’da Transport: Bu link sadece ispanyolca ama otobüslere kullanışlı bağlantıları var (Milli ve ilin içerisinde), vapurlar ve havalimanların hakkında bilgiler.
Spark Konumu: Google Maps’ta bizi bulun böylece El Puerto’ya geldiğinizde kolaylıkla bizi bulabilme imkanınız olacaktır. Spark Languages, Calle de los Espadas 6.

Havayolu

* Jerez de la Frontera Spark’a en yakın olan havalimanı ama aynı zamandada en küçüğü ve değişik uçuşları değişik ülkelere vardır. Jerez’den otobüsü, treni (yukardaki Cercanias’a tıklayın) veya taksiyi (yaklaşık 40 Euro) El Puerto’ya, bu da yarım saat sürüyor. Daha çok değişik alternatif Madrif, Barcelona, London ve Frankfurt’tan giden yollar var. Daha çok bağlantı için yukardaki aena linkine tıklayınız.

* Sevilla havalimani Jerez’den sonra en yakın ve Jerez’den az daha büyük. Havalimanından El Puerto’ya ulaşmak kolaydır: Sizi Seville tren İstasyonuna (Santa Justa) getiren otobüsler var ve burdan El Puerto’ya giden direk bir tren var (Yukarıdaki Renfe Linkine tıklayın), aşağı yukarı günlük 10-15 tane tren var ve fiyatı 18 euro bir gidiş için. Tren vakitlerin size uygun olan günlere dikkat edin, tren vakitler hafta sonu ve tahtil olan günlerde değişebilir. El Puerto’ya ulaşmak için otobüs ilede gelebilirsiniz, bu daha ucuz. Pazar gününde yetişkin öğrencilerimizi El Puerto tren ve otobüs durağından bedava transferimiz ile alacağız.

* Malaga havalimanı, bu alanda dünyanın birçok şehirler ve ülkeler ile bağlantı paylaşan en büyük olan havalimanı. Ucuz uçuşların hepsi bu havalimanından çalışıyor, ucuz uçuşlar çoğunlukla vardır. Tren ile Dos Hermanas’a kadar gidebilirsiniz (Sevılle’den bir durak önce) ve ordan El Puerto’ya ya da Cadiz’den El Puerto’ya giden bir otobüsünü alabilirsiniz.

*Madrid. Madrid (Barajas)havalimanına uçmak diğer bir seçenektir, buraya dünyanın her tarafından uçaklar iniyor, burda El Puerto’ya bağlantılı bir uçuş ya da tren’i (Seville’ya ve yakında El Puerto da bu yüksek hızda giden tren’i (AVE tren’i) ya da otobüsü alabilirsiniz.

*Barcelona havalimanına gitmekte bir enteresan seçenektir buraya avrupa’nın içerisinden eğer gidecekseniz burdan aktarmalı uçuş alabilirsiniz.

Learn Spanish in SpainSpanish Language SchoolSpanish Course in Cadiz

Yardıma ihtiyaciniz varsa transfer ile ilgili ya da en ucuz uçuşların hakkında püfnoktalar ile, Bizimle niye irtibata geçmiyorsunuz.

Tren ya otobüs ile

El Puerto İspanya ile iyi bağlantısı var ve Madrid ve Sevılle’e giden bir yüksek hızlı tren’i var. Renfe websiteyi (İspanyanın tren şirketi) ziyaret ederseniz burda en güncel bilgileri alabilirsiniz misal tren vakitler ve bağlantılar.

Yetişkinler için Transferler,

* El Puerto tren / otobüs durağına ve Jerez havalimanına giden ve Transferler organize ediyoruz.
* Transferlerimiz kusunuz başlamadan önce pazar günündedir ve 16:30 ve 22:30 arasıdır.
* Transferleriniz için 7 gün önceden rezervasyon gereklidir.
* Transferinizi başvurma formu ile ayarliyabilirsiniz ya da bizim ile irtibata geçin. Kursunuzun başlamadan 7 gün önce bizi bildirin.
* Pazar günleri biz bir drop off organize ediyoruz ve bu saat 10.30/10.45 arası yola çıkıyor ve El Puerto tren istasyon 11.00 ve Jerez havalimanına yaklaşık 11.45’te ulaşıyor.
* Normal transfer vakitlerimizin arasında (Öğlen ve Akşam vaktinde) bir transfer var ise, sizide tren ya da Jerez havalimanına götürebiliriz ama bu o günkü transflerlere ve iptal olup almadığına bağlıdır.

Okul siniflar ya da yetişkin gruplar için Transferler,

* Götürme ve gitme transferleri gruplar için organize ediyoruz ve bu Andalusyanın her yerinde ola bilir. Zorluk yaşamayınız diye biz transfer ile beraber bir chaperone gönderiyoruz.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: